"Bakı Olimpiya Stadionu"nun kapitalı 1000 manata endirildi - KƏSKİN AZALDI
"Bakı Olimpiya Stadionu" MMC-nin nizamnamə kapitalı kəskin azalıb.
Bildirilir ki, MMC-nin nizamnamə kapitalı 2 milyard 441 milyon manatdan 1000 manatadək azaldılıb.
Maraqlıdır ki, bu ilin iyunun 7-də "Vergilər" qəzetinin xüsusi buraxılışında yer alan elanda MMC-nin nizamnamə kapitalı 590,001 mln. manatdan 1000 manatadək azalması barədə məlumat yayılmışdı.
Bakı Olimpiya Stadionu 68700 tamaşaçı tutumlu, yüksək beynəlxalq standartlara uyğun dizayn edilib və tikilib.
2008-ci ildə ilkin mərhələ olaraq stadionun dizayn işləri başlayıb. Tenderdə bir neçə yerli və xarici şirkətlərin təklifi nəzərə alınıb. İqtisadi səmərəlilik, müasirlik, şəhərin arxitekturasına uyğunluq həmçinin texniki xüsusiyyətlər nöqteyi-nəzərdən təşkilatçılar Türkiyə şirkətinin təklif planını qəbul etdilər və bunun əsasında dizayn işləri davam etdirilib.
Stadion ərazisinin hazırlığı SOCAR-ın tikinti şirkəti tərəfindən həyata keçirilib. İlkin işlərə yaşıllaşdırma, stadionun bünövrəsini möhkəmlətmə və tam miqyaslı tikinti xidmətləri göstərilməsi üçün gələcək tenderlərin inkişaf planı aid idi.
Bakı Olimpiya Stadionunun təməlqoyma mərasimi 6 iyun 2011-ci ildə yəni Azərbaycan futbolunun 100 illik yubileyinə təsadüf edib.