”A.M.K” Yasamal MTK sakinlərinə "kupça" verildi
Bakıda daha bir yeni inşa edilən binanın 40-a yaxın sakini “Kütləvi çıxarış” kampaniyasından faydalanıb.
ƏMDK-dan "Marja"ya bildirilib ki, komitə tərəfindən dekabrın 13-də keçirilən “Kütləvi çıxarış” kampaniyası çərçivəsində Yasamal rayonunda yerləşən ”A.M.K” Yasamal MTK tərəfindən inşa edilən yeni tikilinin sakinlərinə mənzillərinə dair hazır çıxarışlar təqdim olunub.
Kampaniya birbaşa yaşayış binasının həyətində baş tutub və sakinlər bu çıxarışları heç bir ünvana getmədən komitənin mobil ofislərində əldə ediblər. Bu sosial addım nəticəsində vətəndaşlar gündəlik fəaliyyətindən ayrılmadan öz əmlakı üzərində mülkiyyət hüququnu təsdiq edən sənədə yiyələnib. Keçirilən kampaniya çərçivəsində 40-a yaxın sakinə mənzillərinə dair çıxarışlar təqdim olunub. Eyni zamanda, kampaniya keçirilən müddətdə vətəndaşlardan mənzillərə dair çıxarışların verilməsi üçün birbaşa ünvanlarda ilkin hüquqmüəyyənedici sənədlər də qəbul edilib.
“Abşeron İnşaat” MMC 2006-cı ildə təsis edilib. Şirkətin tərkibinə əsasən tikinti üzrə fəaliyyət göstərən – “A.M.K.” MTK, “EMS” MTK, “Bilik” MTK və "AMK-YASAMAL" MMC daxildir. Şirkət Bakının Yasamal, Binəqədi və Xətai rayonlarında yaşayış binaları tikir.