Regionlarda əhalinin daha kasıb olduğunu göstərən fakt
Banklardakı fiziki şəxlərin 8 milyard 109 milyon manat əmanətlərin 94%-i Bakı şəhəri və Abşeron, 6%-i isə digər regionlar üzrə cəlb edilib.
“Marja” Mərkəzi Bankın statistikasına istinadən xəbər verir ki, Bakı şəhəri üzrə 7 milyard 444 milyon manat, Abşeron iqtisadi rayonu üzrə 174 milyon 165 min manat əmanət cəlb edilib.
Həmçinin Gəncə-Qazax iqtisadi rayonu üzrə 149 milyon 342 min manat, Aran iqtisadi rayonu üzrə 128 milyon 261 min manat, Lənkəran iqtisadi rayonu üzrə 50 milyon 10 min manat, Quba-Xaçmaz iqtisadi rayonu üzrə 49 milyon 445 min manat, Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonu üzrə 43 milyon 491 min manat, Naxçıvan iqtisadi rayonu üzrə 37 milyon 984 min manat, Yuxarı Qarabağ iqtisadi rayonu üzrə 18 milyon 549 min manat, Dağlıq Şirvan iqtisadi rayonu üzrə 14 milyon 63 min manat və Kəlbəcər-Laçın iqtisadi rayonu üzrə 0 manat əmanət cəlb edilib.