Bu bank mənfəətdən zərərə keçib
Pakistan Milli Bankının Bakı Filialı 2018-ci ilin 9 ayını 41 min manat zərər ilə başa vurub. Halbuki Bank, 2018-ci ilin birinci rübünü 13 min manat, ikinci rübünü isə 31 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı. Beləliklə. Bank 3-cü rübdə zərər ilə işləməyə başlayıb.
“Marja” Bankın maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, cari ilin yanvar-sentyabr dövründə 503 min manat, cəmi xərcləri isə 550 min manat təşkil edib. Xərclər gəlirləri üstələdiyindən Bankın 47 min manat əməliyyat zərəri yaranıb. Əvvəlki illər aaktivlər üzrə mümkün zərərlərin ödənilməsi üçün yaradılmış xüsusi ehtiyatın təxminən 6 min manat azad olduğundan Bankın zərəri 41 min manata düşüb.
30.09.2018-ci il tarixində Pakistan Milli Bankının Bakı Filialı 10 milyon 677 min manat cəmi aktivlərə, 888 min manat cəmi öhdəliklərə və 10 milyon 224 min manat cəmi kapitala malik olub.