Leyla Şıxlinskayanın klinikasını satdığı bildirilir - YENİLƏNİB
Xalq artisti Leyla Şıxlinskayanın rəhbəri olduğu klinikanı satdığı bildirilir.
Məlumata görə, artıq klinikaya yeni direktor da təyin edilib.
Qeyd edək ki, xəstəxana 1999-cu ilin avqust ayında açılmışdı. Mərkəzə açıldığı gündən etibarən Leyla Şıxlinskaya başçılıq edib.
Şıxlinskayanın klinikasının adı ötən il məhkəmə çəkişmələri ilə yadda qalıb. Belə ki, L. Şıxlinskaya klinikanın baş mühasibi işləmiş Şəhla Abbasovanı 1 milyon vəsaiti mənimsəmək iddiası ilə işdən çıxarıb. Məhkəmə ekspertizası isə dəyən ziyanın 56 min manat olduğunu üzə çıxarıb. L. Şıxlinskaya ilə bu məbləğlə razılaşmayıb. Bundan əlavə, klinikada vergidən yayınma hallarının olduğuna dair də istintaq aparılıb.
Digər bir məlumata görə, klinika əvvəlki kimi "Referans Qrup”un rəhbərliyi altında fəaliyyətini davam etdirdiyini açıqlayıb.
O da qeyd edilib ki, klinikanın direktoru və baş həkimi də dəyişməyib. Hazırda klinikanın direktoru Rafiq Dəmirçalov, baş həkim isə Samirə Tağıyevadır.