Ölkədə daha bir ilk RabitabankBot-dan
(®) Rabitabank Botun yeni imkanı ilə pul göndərmək bu qədər rahat olmamışdı!
Ölkənin ilk chatbot-u olan, Rabitabank Bot daha bir xidmət tətbiqini reallaşdırdı.
Rabitabank Botun yeni imkanı vasitəsi ilə, artıq dostunuza pul göndərmək daha rahat oldu. Belə ki, siz telegramda dostunuzla yazışma pəncərəsini tərk etmədən, elə həmin pəncərədə istədiyiniz məbləğdə pulu Rabitabank Botun xidmətini aktivləşdirərək, göndərə bilərsiniz.
Bu imkandan yararlanmanız üçün, sadəcə yazışdığınız və yaxud pul göndərmək istədiyiniz dostunuzun yazışma pəncərəsinə daxil olub @RabitabankBot qeyd edirsiniz, daha sonra göndərmək istədiyiniz məbləği qeyd edərək, göndər düyməsini sıxırsınız. Həmin pəncərədə siz və qarşı tərəf avtomatik pulun köçürülməsi ilə əlaqəli olaraq təsdiq cavabı alacaqdır.
Həmçinin Rabitabank Bot, kommunal və mobil operatorlar ödənişləri, pul göndərmə, pul istəmə, hesabı bölmə (split bill), plastik kart sifarişi, kredit sifarişi, kredit ödəmə kimi əməliyyatları müştərilərinə təqdim edir.