“TECHNOL” daha bir uğura imza atdı
(®) Azərbaycan şirkəti beynəlxalq akkreditasiya sertifikatı aldı
Azərbaycanın ilk muasir sürtgü və sənaye yağları istehsalçısı olan “TECHNOL” National Accreadation Centre (NAC) tərəfindən aparılan audit yoxlamaları nəticəsində şirkətin laboratoriya cihazlarının test və kallibarsiya standartlarının İSO 17025:2017 standartlarına tam uyğunluğunu təsdiq edən akkreditasiya sertifikatını əldə etmişdir. Bu sertifikat, laboratoriya tərəfindən edilən testlərin və keyfiyyət göstəricilərinin dəqiqişləməsini və kompleks yoxlamaların aparılma imkanlarını təsdiq edir.
“TECHNOL”, mühərrik yağları istehsalı sahəsində bu sertifikatı alan ilk şirkətdir. Korporasiya həmçinin İSO 9001:2015 İdarəetmə sertifikatına da sahibdir.
Təməli 2015–ci ildə qoyulan milli brendimiz “TECHNOL” bütün növ nəqliyyat vasitələri; minik və yük maşınları, motosikletlər, o cümlədən sərnişin və yükdaşıma gəmiləri üçün mühərrik yağları, ötürücü qutu yağlarının istehsalını həyata keçirir. Sənayə məqsədli yağların da hazırlandığı zavodda ümumilkdə 60-dan çox çeşiddə məhsul istehsal olunur.
Şirkət yeni layihələr üzərin də dəçalışır. “TECHNOL” yaxın gələcək də müştərilərin seçiminə daha 10 yeni məhsulunu təqdim etməyi planlaşdırır.
Gündəlik 140 ton istehsal gücünə malik korparasiyanın 200-dən çox tərəfdaşlıq müqaviləsi və 1200-dən çox satış nöqtəsi var. “TECHNOL” təkçə Azərbaycanda deyil, həm də ölkə hüdudlarından kənarda da müsbət imicə malikdir. Və təsadüfi deyil ki, “TECHNOL”-un məhsulları atıq 7 ölkəyə ixrac olunur. İstehsalatın avtomatlaşdırıldığı zavodun laboratoriyası və istehsal sahəsi ən müasir cihazlar ilə təchiz olunub. “TECHNOL” istehlakçılara yüksək keyfiyyətli məhsullar təqdim etmək üçün dünyanın aparıcı qatqı şirkətləri və xammal təchizatçıları ilə əməkdaşlıq edir.
Qafqazın və Azərbaycanın ilk yüksək keyfiyyətli mühərrik və sürtkü yağları istehsalçısı “TECHNOL”-un məqsədi ölkədə, regionda, habelə ixracat bazarında hər zaman öndə olmaq, müştərilərin ehtiyac və tələblərinə cavab verə bilən, yüksək keyfiyyətli məhsullar istehsal edən və eyni zamanda daim təkmilləşən bir brend olaraq qalmaqdır.