Azərbaycanın nüvə şirkətinə pul qoyulur
“Milli Nüvə Tədqiqatlar Mərkəzi” QSC nizamnamə kapitalını formalaşdırır.
13 dekabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası tərəfindən “Milli Nüvə Tədqiqatlar Mərkəzi” QSC-nin hər birinin nominal dəyəri 10 (on) manat olan 300 000 (üç yüz min) ədəd adi səhmlərin ilkin buraxılışı AZ1001019988 qeydiyyat nömrəsi ilə dövlət qeydiyyatına alınıb.
Səhmlər qapalı yerləşdirmə üsulu ilə yerləşdiriləcək. Yerləşdirmədən sonra ASC 3 milyon manat nizamnamə kapitalına malik olacaq.
Qeyd edək ki,Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin nüvə elmləri və texnologiyaları, onların kadr potensialının inkişafı məqsədi ilə imzaladığı 8 may 2014-cü il tarixli, 442 saylı sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin tabeliyində "Milli Nüvə Tədqiqatları" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti yaranıb. Bu tarixi sərəncam ilə Azərbaycanda nüvə elmləri, nüvə və radiasiya texnologiyalar inkişafının yeni mərhələsinin əsası qoyulub. Daha ətraflı: http://www.mntm.az/