2.Cəmiyyətin Maliyyə - Təftiş Komissiyasının hesabatı,
3.Cəmiyyətin Müşahidə Şurasının yenidən seçilməsi,
4.Cəmiyyətin İdarə Heyətinin tərkibində dəyişikliklər edilməsi,
5.Cəmiyyətin yenidən təşkili ilə əlaqədar təkliflərin hazırlanması üçün işçi qrupunun yaradılması və təkliflərin səhmdarların növbəti ümumi yığıncağının müzakirəsinə çıxarılması,
6.Cəmiyyətin balansındakı mal-materil qiymətlərinin inventarizasiyasının aparılması və balans dəyərinin dəqiqləşdirilməsi.
7.Digər məsələlər
1998-ci ildən “Azəraqrartikinti” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin Müşahidə Şurasının sədri Milli Məclisin deputatı Ağalar Vəliyevdir.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının əsas binasında, həmçinin AMEA-nın Tarix Muzeyində, Rüstəm Mustafayev adına Azərbaycan Dövlət İncəsənət Muzeyində aparılan tikinti, bərpa və yenidənqurma işlərini, AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxanasının, AMEA-nın Milli Ensiklopediya Mərkəzinin, Bakı şəhərində Apelyasiya Məhkəməsi üçün inzibati binanın, Kənd Təsərrüfatı və Ədliyyə Nazirliyinin bir sıra obyektlərinin, Bakı şəhərinin rayonlarında xeyli sayda məktəblərin və uşaq bağçalarının, Şəmkir-Gəncə magistral su xəttinin, Goranboy və Göygöl rayonlarının su və kanalizasiya şəbəkələrinin, Bakı şəhərində və respublikanın müxtəlif şəhər və rayonlarında məcburi köçkün soydaşlarımız üçün salınan qəsəbələrdə xeyli sayda çoxmərtəbəli və fərdi yaşayış evlərinin tikintisi “Azəraqrartikinti” ASC tərəfindən aparılıb.