Noyabrda böyük sayda ipoteka krediti verilib
01.12.2019-cu il tarixinə Azərbaycan Respublikasının İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun (İKZF) fəaliyyət istiqamətləri üzrə göstəriciləri açıqlanıb.
Fonddan “Marja”ya daxil olmuş məlumata görə, 01.12.2019-cu il tarixinədək 1 milyard 375 milyon 754 min 594 manat məbləğində 27677 ipoteka krediti verilib. 01.11.2019-cu il tarixinədə bu say 27113 ipoteka krediti idi. Beləliklə, Noyabr ayında ipoteka kreditlərinin sayı 564 artıb. Artım oktyabrda 114 təşkil etmişdi.
Cari ilin 11 ayı (01.01.2019-01.12.2019) ərzində isə 158 milyon 830 min manat məbləğində 2452 ipoteka krediti verilib.
01.12.2019-cu il tarixinə zəmanət verilmiş kreditlərin ümumi məbləği 52 milyon 609 min manat təşkil edib. 01.11.2019-cu il tarixinə İKZF tərəfindən zəmanət verilmiş kreditlərin məbləği 46 milyon 859 min manat təşkil etmişdi.
01.12.2019-cu il tarixinə İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun dövriyyədə ümumi məbləği 723 milyon 878 min manat təşkil edən istiqrazları olub.
01.12.2019-cu il tarixinə: