“Rabitəbank”ın vəziyyəti məlum oldu – MƏNFƏƏTİ 3,5 DƏFƏ ARTIB
“Rabitəbank” 2019-cu ili 11,1 milyon manat mənfəət ilə başa vurub. Bank 2018-ci ili 3,1 mln manat mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, illik müqayisədə “Rabitəbank”ın mənfəəti 3,5 dəfə artıb.
Bankdan “Marja”ya daxil olmuş press-relizdə bildirilir ki, 2019-cu ilin sinunda “Rabitəbank”ın cəmi aktivləri 740 milyon manata çatmışdır.
Bankın kredit portfeli 2019-ci il ərzində 18% artaraq 385 milyon manat, məcmu kapitalı isə 10 % artaraq, 114 milyon manat təşkil etmişdir. 2019-ci il ərzində bankın cəmi gəlirləri əvvəlki il ilə müqayisədə 14% artaraq 53,9 milyon manat, xərcləri isə 42,5 milyon manat təşkil etmişdir.
Bank həmçinin, 2019-ci ildə əvvəlki il ilə müqayisədə, verilmiş biznes kreditlərin həcmi 29%, istehlak kreditlərini isə 24% artmışdır. 2019-ci ildə sürətli pul köçürmələrində də 14%-dən çox artım müşahidə edilmiş, plastik kartların sayı 41% artırmışdır.
“Rabitəbank” 2019-cu ildə, 27-ci fəaliyyət ilində rebrendinq edib. Bank, ənənəvi xidmətləri ilə yanaşı, rahat və innovativ rəqamsal xidmətlərini öz müştərilərinə təqdim edib. Rahat interfeys və geniş funksionallığı ilə istifadəyə verilən Rabitabank Mobil tətbiqi, bankın rabitabank.com rəsmi internet saytı tam yenilənərək istifadəyə təqdim edilib. Həmçinin, bankın digər innovativ təklifi olan RabitəBot, 2019cu ildə hesabın alman üsulu bölünməsi, cərimələrin ödənişi, teleqramda dostunuzla danışıq pencərəsindən ayrılmadan dərhal pul göndərmək və ölkədə ilk dəfə onlayn bələdçi olan, Mastercard konsyerj xidməti ilə müştərilərinə xoş təəccüb və rahat imkanlarını təqdim edib.
Həmçinin bank xüsusi imtiyazları olan və çoxlu sayda üstünlükləri özündə cəmləyən, Kartmane kartını müştərilərinə təqdim etdi. Yaşıl və Premium Kartmane, debit və kredit kartı olaraq müştərilərinin istifadəsinə təqdim olunmuşdur. Bütün dünyadakı YDM və restoranlardan cashback qazandıran “Kartmane”, ölkədə ilk dəfə tam 100 gün güzəşt müddətli kredit kartını da 2019-cu ildə istifadəyə buraxdı. Həmçinin mastercard PayPass stiker kartları da bank tərəfindən müştərilərinə təklif edilir.
2019-ci ildə, bankın xidmət şəbəkəsinin sayında da artım müşahidə olunmuşdur. Belə ki, bankın, Nəsimi filialı şəhərin mərkəzində 24/7 rejiminə keçmiş və yeni üslub ilə müştərilərin ixtiyarına təhvil verilmişdir. Həmçinin paytaxtda daha 3 ATM istifadəyə verilərək, sayı 68-ə çatdırılmışdır.
İldən-ilə inkişaf edən “Rabitəbank”, 2020-ci ildə yeni məhsul və xidmətləri ilə öz müştərilərinə rahat bankçılıq imkanlarını təklif etməyə hazırlaşır.