“ABB-Moskva” Bankı prosessinq mərkəzini dəyişib
“ABB-Moskva” Bankı (“Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-nin törəməsi) “KartStandart” prosessinq mərkəzinin prosessinq güclərinə miqrasiya edib.
Bu barədə prosessinq mərkəzinin məlumatında deyilir.
“Əminik ki, “KartStandart”da xidmətə keçid bankın kart ilə biznesinə yeni təkan verəcək. Biz yüksək ixtisaslı dəsətək və yüksək səviyyəli texnoloji təchizat və təhlükəsilzik, müştərilərimiz isə ən müasir və rahat ödəniş xidmətləri əldə edəcəklər”, - bankın idarə heyətinin sədri Zaur Qaraisayev bildirib.
Öz növbəsində, “KartStandart” prosessinq mərkəzinin direktoru Maya Qlotova bildirib ki, prosessinq mərkəzinin texnoloji və təşkilati hazırlığı, mütəxəssislərimizin zəngin təcrübəsi və “ABB-Moskva” komandasının yüksək peşəkarlığı layihəni vaxtında, fasiləsiz və kart sahibləri üçün hiss edilmədən reallaşdırmağa imkan verib.
“Qarşıda bankın kart məhsullarının funksionallığının inkişafı üzrə maraqlı iş var”, - Qlotova belə hesab edir.
“ABB-Moskva” Bankı MMC “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-nin Rusiyadakı törəməsidir.
Azərbaycan Beynəlxalq Bankı 1992-ci ildə yaradılıb və Azərbaycanın ən iri bankıdır. ABB-nin əsas səhmdarı Maliyyə Nazirliyidir.