“Renessans Palace” sakinləri üçün ən sürətli internet və İP telefoniya şəbəkəsini yaradıb
® Ötən ilin sentyabr ayından yaşayışa tam təhvil verilən, paytaxtın ən iri premium yaşayış komplekslərindən sayılan “Renessans Palace” da hazırda 300-dən artıq sakin yaşayır.
Özünün ən iri qapalı həyəti ilə, ən iri parkinq sahəsilə seçilən kompleks öz sakinləri üçün GPON texnologiyası ilə ən sürətli internet və İP telefoniya şəbəkəsini yaradıb. Müasir şəbəkə texnologiyalarından sayılan GPON stabillik, ümumi şəbəkədəki yüklənmədən və xarici faktorlardan asılı olmayaraq qoşulmada yüksək keyfiyyətilə fərqlənir. Avropa və dünyanın bir çox aparıcı ölkələrində məhz GPON müasir sürət standartı hesab edilir. Renessans Palace-ın öz sakinləri üçün tətbiq etdiyi bu sistem saniyədə 20 Mbitdən 500 Mbitə qədər geniş sürət diapazonunu təqdim edir. Bu sistem kompleksdə Çinin telekommunikasiya nəhənglərindən sayılan HUAWEI şirkətinin avadanlıqları ilə quraşdırılıb.