Bank sədri ümidsiz danışdı - BU İL OLMASA DA...
"Yelo Bank” (daha əvvəl "Nikoyl" İKB) 2021-ci ildə mənfəətliliyə qayıtmağı planlaşdırır.
Bu sözləri bankın İdarə Heyətinin sədri Nikoloz Şurqaya deyib.
"Biz cari ili mənfəətlə başa vurmağı planlaşdırırdıq, lakin koronavirus epidemiyası öz düzəlişlərini etdi. Bankın birinci rübü zərərlə başa vurması (6,2 milyon manat) faktı heç kimi qorxutmamalıdır, çünki çox zaman ilin əvvəlində aşağı fəallıq ilin sonunda mənfəətlə əvəz olunur. Hazırkı vəziyyət öz düzəlişlərini edir, buna görə də cari ilin sonunda olmasa da, gələn il mənfəətə qayıda biləcəyimizi düşünürük", - deyə Şurqaya bu gün keçirilən brifinqdə bildirib.
O qeyd edib ki, bank kapitalını 91 milyon manatadək (31 mart 2020-ci il tarixinə 61,6 milyon manat) artırmağı planlaşdırır.
Onun sözlərinə görə, kapitalın artırılması prosesi üç mərhələdə həyata keçiriləcək. "Hazırda bank kapitalın artırılmasına kəskin ehtiyac duymur. Buna görə kapitalın üç tranşla artırılması qərara alınıb. Bizim əsas məqsədimiz kapital gəlirliliyini 20%-ə qədər artırmaqdır", - deyə İdarə Heyətinin sədri vurğulayıb.
O əlavə edib ki, 2019-cu ilin yekunları üzrə kapital gəlirliliyi təxminən 5% təşkil edib.