Azərbaycanda 18 bankın qeyri-faiz xərcləri artıb
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 8-nin bu ilin yanvar-iyun aylarındakı qeyri-faiz xərcləri ötən ilin eyni dövrünə nisbətən az olub.
Bunlar "Bank VTB Azərbaycan", "Bank Avrasiya", "Access Bank", Pakistan Milli Bankının Bakı filialı, "Yapı Kredi Bank Azərbaycan", "Express Bank", "AFB Bank" və "Premium Bank"dır.
Ən çox azalma "Premium Bank"da (10,3%), ən az azalma isə "Bank VTB Azərbaycan"da (1,1%) qeydə alınıb.
Qalan 18 bankın isə qeyri-faiz xərcləri artıb. Ən yüksək dinamika "PAŞA Bank"da (66,8%), ən aşağı dinamika isə "Muğan Bank"da (2,4%) qeydə alınıb.
5 bankın qeyri-faiz xərcləri 30 milyon manatdan çoxdur
Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 26 bankdan 5-nin bu ilin yanvar-iyun aylarındakı qeyri-faiz xərcləri 30 milyon manatdan çox olub.
Bunlar "Kapital Bank" (127,128 milyon manat), "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" (75 milyon 985 min manat), "PAŞA Bank" (72 milyon 853 min manat), "Unibank" (33 milyon 441 min manat) və "Bank Respublika"dır (30 milyon 959 min manat).
Qalan 21 bankdan 10-da qeyri-faiz xərcləri 11-30 milyon manat arasında, 9 bankda 1-10 milyon manat arasında, 2 bankda isə 1 milyon manatdan azdır.