Hələdə çoxları “bu bir oyundur” deyərək bu günədək Dolların ucuzlaşmasına inanmasalar da, Manat rəsmi olaraq dəyər qazanıb. Son iki ayda Manat Dollar qarşısında rəsmi olaraq 11%, banklarda isə 15% bahalaşıb. Bu gün isə həraccda Manat Dollar qarşısında cüzi ucuzlaşdı.
- Səhər saat 09:20-də Mərkəzi Bank Aprelin 25-nə USD/AZN rəsmi məzənnəsini 1.7022 manat səviyyəsində açıqladı.
- Saat 09:30-dan başlayaraq banklarda Dolların alış və satış qiymətlərinin artdığı müşahidə olundu. Dolların satış qiymətləri əsasən 1.6800 - 1.7100 manat arasında dəyişdi.
-Saat 12:00-da Mərkəzi Bankda Dövlət Neft Fondunun da iştirakı ilə hərrac keçirildi. Hərracda manatın orta çəkili məzənnəsi 1,7025 manat səviyyəsində formalaşdı. Başqa sözlə, hərracda məzənnə qalxdı.
- Hərracdan sonra banklarda Dolların alış və satış qiyətlərinin ciddi dəyişmədiyi müşahidə olundu. Axşam saatlarında Dolları ən baha 1.6750 manata Turanbank alırdı. Dolları ən ucuz (1.68 manata) satan Bank Sİlk Vey idi.
- Axşam saat 17:05-də Mərkəzi Bank 26.04.2017-cı il tarixinə USD/AZN rəsmi məzənnəsinin 1,7025 səviyyəsində müəyyən olunduğunu açıqladı. Bu hərracdakı orta çəkili məzənnə ilə eyni idi.