Astarada Zəfər Parkı inşa edilir
Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda erməni işğalçılarına qarşı döyüşlərdə 124 astaralı qəhrəmancasına vuruşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Onlardan 41 nəfəri Vətən müharibəsində həlak olub. Hazırda vətənin igid oğullarının xatirəsini layiqincə əbədiləşdirmək məqsədilə Astara şəhərində Zəfər Parkı inşa edilir.
Şəhərin Heydər Əliyev Prospektində “Elnur-2 UİKŞ” tikinti şirkətinin inşaatçıları tərəfindən tikilən parkın ərazisi 1400 kvadratmetrdir. Artıq Parkda əsas abidənin tikintisi, ərazinin hasara alınması və hörgü işləri başa çatdırılıb, inşaatçılar suvaq işlərini davam etdirirlər. Bundan sonra isə üzlük və tamet daşlarının düzülməsinə başlanılacaq.
Parkın mərkəzində Vətən müharibəsinin qəhrəmanı – Azərbaycan əsgərinin abidəsi ucaldılacaq.
Parkın ərazisində həmişəyaşıl bəzək kolları və güllər əkiləcək. Zəfər Parkında tikinti işlərinin aprel ayında başa çatdırılması nəzərdə tutulub.