Bank işinə aid cavab kartı ilə testlər toplusu - ÖDƏNİŞSİZ
Bankda kariyera qurmaq istəyən və attestasiya hazırlaşan şəxslərə şad xəbər! Azərbaycanda ilk dəfə bank işinə aid demək olar ki, bütün sahələri əhatə edən tədris tipli testlər toplusunu cavab kartı ilə birlikdə, elektron kitab şəkilində, ödənişsiz əldə etmək imkanı.
Sizə təqdim edilən test suallarının tərtibatında nəzərdə tutulmuş əsas məqsəd qısa zamanda bank işinə aid lazımı qanunvericilik aktlarının xatirlaması və biliklərinizin yoxlamasına yardımçı olmaqdır. Testlərin tərtibatında doğru cavabı yox yalnış cavabı tapmanız istənilir, odur ki, doğru cavabı bildiyinizə əmin olduğunuz halda digər bəndləri də oxumağınız Sizə əlavə üstünlük qazandırır. Cavab kartında düzgün cavab, istinad olunan qanun və maddəsi həmçinin mənbəyə birbaşa keçid mövcuddur ki, mübahisəli hesab etdiyiniz bəndlərə vaxt itirmədən nəzər yetirəsiniz. İstinad mənbələrinin sonuncu yenilənmə tarixləri əlavə olaraq göstərilmişdir ki, testə nəzər yetirən şəxsdə yenilənmiş qanunlarla uyğunsuz cavablar olmasin və qanunvericilikdə dəyişiklər olduqca testləri yeniləmək asan və davamlı olsun.
01.03.2021 tarixinədək qanunvercilikdə baş verən dəyişikliklər nəzərə alinmaqla testlər yenindən hazırlanmışdır.
Hər birinizə uğurlar!
Qeyd 1: 28.11.2019 tarixindən etibarən maliyyə bazarlarına nəzarət orqanı Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankıdır.
Qeyd 2: Bu yazıdakı bütün fikirlər, testlərin tərtibatı müəllifin şəxsi mülahizələri olub, işlədiyi təşkilata aid edilə bilməz. Tədris materialı qeyri-kommersiya məqsədi ilə hazırlanmışdır. Hal-hazırda internetdə bu qədər geniş mövzuları əhatə edən və yenilənmiş qanun və qaydalara istinad edən ödənişsiz , elektron testlər toplusu yoxdur.
İrad və təklifləriniz barədə mənə yazmağı unutmayın. Yükləmək üçün keçid [1.49 mb].
Müəllif: Ramal Əhmədov (bank inzibatçısı)