Kapital Bank-ın aktivləri 6 milyard manata yaxınlaşır
1 iyul 2021-ci il tarixinə Kapital Bank-ın aktivləri 5,7 milyard manat təşkil edib. Bank 1 Aprel 2021-ci il tarixində 4,9 milyard manat, 31 Dekabr 2020 il tarixində isə 4,6 milyard manat cəmi aktivlərə malik idi.
Bankdan Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 2,3 milyard manat olub. Bu məbləğ ötən ilin sonunda təxminən 2,2 milyard manat idi.
Bankda müştəri depozitlərinin həcmi 1 iyul 2021-ci il tarixinə 4,4 milyard manat olub (ötən ilin sonunda 3,8 milyard manat).
Bankın 1 iyul 2021-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 588 milyon manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 245 milyon manat təşkil edir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holdinqə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi – 103 filialı və 20 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir.