“COVİD pasportları ləğv edilməyəcək, vaxtı uzadılacaq”
“COViD pasportları ləğv edilməyəcək, sadəcə, buster dozadan sonra COVİD pasportunun vaxtı uzadılacaq”.
APA-nın məlumatına görə, bunu Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın brifinqində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi məsələlər və innovativ inkişaf siyasəti şöbəsinin müdiri Şahmar Mövsümov deyib.
Prezidentin köməkçisi bildirib ki, buster dozadan sonra hələlik müddətsiz COVİD pasportu veriləcək.
"Buster dozadan sonra vaksin sertifikatı müddətsiz olacaq"
“Buseter dozadan sonra vaksin sertifikatı müddətsiz olur”.
Bunu Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın brifinqində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi məsələlər və innovativ inkişaf siyasəti şöbəsinin müdiri Şahmar Mövsümov deyib.
Prezidentin köməkçisi bildirib ki, bu, əldə olan son epidemioloji məlumatlara əsaslanır: “Ola bilsin ki, gələcəkdə buster dozadan sonra da hansısa müddət məhdudiyyəti tətbiq edilsin. Amma hazırda buster dozadan sonra vaksin sertifikatı müddətsizdir”.
“Tibbi maska ilə bağlı yumşalma gözlənilmir”
Tibbi maska ilə bağlı qərarda yumşalma nəzərdə tutulmur.
Prezidentin köməkçisi vətəndaşlara müraciət edib.
“Əlləri yumaq, maska taxmaq, sosial məsafəni qorumaq vaksin olunanda belə əhəmiyyətini itirmir. Bu qaydalara əməl etmək vacibdir”, - Ş. Mövsümov vurğulayıb.