Bugündən Azərbaycanda yeni "həyacan və əyləncə" başlayır
"Azərlotoreya" şirkəti yeni məhsullarını (şans və mərc oyunlarını) təklif edəcək. Təklif olunacaq yeni məhsullardan biri “Misli”dir. Bu mərc oyunu Türkiyədə çox məşhurdur. “Misli” futboldan at yarışlarına qədər mərc etmək imkanını təqdim edir.
Marja.az xəbər verir ki, artıq www.misli.az saytı da hazırlanıb. Saytda qeyd edilib ki, Misli.az "Azerlotereya" ASC-nin idman yarışlarına əsaslanan sabit ehtimallı mərc oyunlarını dünya standartlarında müştərilərə təklif edən rəsmi onlayn mərc məhsuludur. "Azerlotereya" ASC Avstriyanın nüfuzlu şirkətlərindən olan “Scientific Games International GmbH” və Türkiyə Respublikasının nüfuzlu “Şans Girişim Ortak Girişimi” şirkətləri ilə biznes tərəfdaşı olaraq, bir sıra maraqlı məhsulları müştərilərinə təklif edir.
www.misli.az veb-saytı ilə bərabər “İOS” və “Android” əməliyyat sistemlərini dəstəkləyən ağıllı telefonlardan misli.az-a rahat və sürətli şəkildə üzv olub mərc etmək mümkün olacaqdır.
Saytda bildirilir ki, "Azerlotereya" ASC-nin idman yarışlarına əsaslanan sabit ehtimallı mərc oyunlarını təklif edən rəsmi onlayn mərc məhsulu olan "Misli.az Mərc", futbol, basketbol, voleybol, həndbol, tennis, və s. kimi idman növlərində oynanan liqalar və/və ya turnirlərdəki matçların nəticələrini dəqiq proqnozlaşdırma əsaslı oyundur. İdman mərc oyununda matç başlamazdan əvvəl proqnoz vermək, həmçinin bəzi idman hadisələri üçün canlı mərc etmək, yəni matç başlayandan sonra proqnoz vermək mümkündür. Xüsusən Matç nəticəsi, 2,5-dən Az / Üst, Yarım Taym /Matç Nəticəsi və bir çox müxtəlif mərc oyunları var.
Mərc oyunlarını ən azı 18 yaşı tamam olan şəxslər oynaya bilər. Mərc oyunlarını Azərbaycan vətəndaşları və müvəqqəti şəxsiyyət vəsiqəsi olan xarici vətəndaşlar oynaya bilər.
Qeyd edək ki, 2021-ci ildə “Azərlotereya” Türkiyənin “Demirören Holding” şirkəti tərəfindən idarəetməyə götürülüb. "Demirören Holding" media, turizm, təhsil və şans oyunları sektorunda Türkiyənin aparıcı şirkətlərindən biridir.