"Buta Airways" Xarkova uçuşlara başlayır
"Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin (AZAL) aşağı büdcəli aviaşirkəti bu ilin may ayından Ukraynanın Xarkov şəhərinə xüsusi uçuşlar yerinə yetirəcək.
Bu barədə "Marja"ya aviaşirkətdən bildirilib.
Məlumata görə, uçuşlar mayın 20-dən Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportundan, həftədə iki dəfə - çərşənbə axşamı və cümə günləri yerinə yetiriləcək.
Həmçinin, mayın 1-dən aviadaşıyıcı Bakı-Kiyev-Bakı marşrutu üzrə uçuşların sayını artıracaq. Həftədə iki reysə (bazar ertəsi və cümə axşamı) daha bir reys - (şənbə günləri) əlavə olunur.
Həmin uçuşlara biletləri butaairways.az rəsmi saytından (“Büdcə”, “Standart” və “Super” tarifləri üzrə), həmçinin aviaşirkətin akkreditə olunmuş agentliklərindən (yalnız "Super" tarifi üzrə) əldə etmək olar. Biletlərin dəyəri 29 avrodan başlayır.
Pandemiya dövründə qeyd edilən reyslərə həm gediş, həm gəliş zamanı Bakıdakı hava limanının 1-ci Terminalında xidmət göstərilir.