Füzulidə yaşayış məhəlləsinin tikintisi Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinə tapşırılıb
Tikinti işlərinin yerinə yetirilməsi üçün açıq tenderlər keçiriləcək.Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi (MİDA) məlumat yayıb.
Məlumatda bildirilir ki, Füzuli şəhərində Prezident İlham Əliyev tərəfindən təməli qoyulmuş yaşayış məhəlləsinin tikintisi Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinə tapşırılmışdır.
Agentlik işlərin ən yüksək keyfiyyətlə yerinə yetirilməsi üçün lazım olan bütün tədbirlərin həyata keçirilməsini davam etdirir. Artıq yaşayış məhəlləsinin ərazisinin şaquli planlaşdırması üçün açıq tender elan edilmişdir.
"Ənənəviliklə müasirliyin vəhdət təşkil edəcəyi məhəllədə yerləşən çoxmənzilli binaların layihə - smeta sənədlərinin hazırlanması sürətlə davam etdirilir və tezliklə başa çatdırılacaqdır. Bu sənədlər dövlət ekspertizasından keçdikdən sonra tikinti işlərinin yerinə yetirilməsi üçün açıq tenderlər qanunvericilikdə nəzərdə tutulmuş qaydada elan ediləcəkdir", -məlumatda bildirilir.