“Az İnvest İnşaat”ın gəlirləri və xalis mənfəəti azalıb
“Az İnvest İnşaat” QSC 2021-ci ili 1 milyon 170 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə Şirkətin xalis mənfəəti 29,6% və ya 493 min manat azalıb. Belə ki, “Az İnvest İnşaat” 2020-ci ili 1 milyon 663 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Marja.az Şirkətin maliyyə hesabatlarına istinadən xəbər verir ki, “Az İnvest İnşaat”nin əsas əməliyyat gəlirləri 2020-ci ildə 22 milyon 200 min manat ikən, 2021-ci ildə 16 milyon 190 min manat təşkil edib (6 milyon 10 min manat və ya 37% azalıb).
"Az İnvest İnşaat" QSC-nin əsas fəaliyyət növü yaşayış, ictimai və istehsalat obyektlərinin, həmçinin telekommunikasiya obyektlərin tikintisi, təmiri və yenidənqurma və digər tikinti - quraşdırma işləridir. Həmçinin şirkəti mühafizə, İT və digər sistemlərinin təchizatı və quraşdırılmasını həyata keçirir.