Əhalinin əmanətlərində yeni rekord
Azərbaycanda banklarda fiziki şəxslərin (əhalinin) depozitləri (əmanətləri) ilk dəfə 10 milyard manatı keçərək 01 Aprel 2022-ci il tarixində 10 milyard 200,8 milyon manata çatıb.
Marja.az Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir ki, mart ayında fiziki şəxslərin depozitləri 331,1 milyon manat artıb.
Mart ayında müddətli depozitlər 75 milyon manat artaraq 5 milyard 501,6 milyon manata, tələbli depozitlər isə 256,2 milyon manat artaraq 4 milyard 699,2 milyon manata çatıb.
Mart ayında sahibkarlıqla məşğul olan fiziki şəxslərin depozitləri isə 4,4 milyon manat artaraq 171.,3 milyon manata yüksəlib.
Qeyd edək ki, fevral ayında fərdi sahibkarların əmanətləri daxil fizki şəxslərin əmanətlərinin məbləği ilk dəfə 10 milyard manat səviyyəsini aşaraq Martın 1-də 10 milyard 36,7 milyon manat təşkil etmişdi. Aprelin 1-də isə fərdi sahibkarların əmanətləri daxil fizki şəxslərin əmanətləri 10 milyard 372 milyon manata çatıb. Bu, yeni rekorddur.
Əhalinin əmanətləri, milyon manat ilə.