"Təmir üçün 60 ayadək kredit şərtlərimiz mövcuddur" - MÜSAHİBƏ
"Tikintidə olduğu kimi təmirdə də 60 ayadək kredit şərtlərimiz mövcuddur. Bundan əlavə, yuxarıda da qeyd etdiyimiz kimi sifarişçi ABB-nin rəsmi tərəfdaşlığı ilə tikinti krediti imkanından da faydalana bilər."(®) Müsahibimiz “Bakstone Construction” şirkətinin Satış rəhbəri Səid Məmmədovdur.
- Səid bəy, “Bakstone Construction”nın mövcud bazar mövqeyini necə dəyərləndirərdiniz?
- Şirkətimiz 10 ilə yaxın təcrübəsi və peşəkar komandası ilə artıq uzun illərdir ki, bu sahədə professional fəaliyyət göstərir. Bizim prioritetimiz mükəmməl keyfiyyətlə bərabər müştəri məmnuniyyətinə əsaslanan şəffaflığı təmin etməkdir. Çünki biz bacardığımız və sevdiyimiz işlə məşğul oluruq.
-“Bakstone Construction”nun təqdim etdiyi tikinti kreditinin hansı üstünlükləri var?
- “Bakstone Construction” Azərbaycanda ilk şirkətdir ki, ABB-nin rəsmi tərəfdaşlığı ilə müştəriləri üçün hələ tikintisinə başlanılmamış evə 9%-dən 15 ilədək tikinti krediti ayırmışdır. Hər bir sifarişçiyə bununla bağlı ABB tərəfindən rəsmi şəkildə imzalanmış zəmanət məktubu da təqdim edilə bilər.
- Fərdi yaşayış evlərinin tikintisi sahəsində “Bakstone Construction” brendə çevrilmiş şirkətlərdəndir. Bu sahədə hansısa yeniliklər planlaşdırılırmı?
-Şirkətimiz mütəmadi olaraq müxtəlif kampaniyalar həyata keçirir. Növbəti kampaniyamıza isə iyun ayından etibarən start veriləcəkdir. Müştərilər sifariş etdikləri istənilən layihəyə 5% ENDİRİM qazanmaqla yanaşı, əməkdaşlıq etdiyimiz şirkətlərdən məişət avadanlıqlarının, dekorativ materialların və s. alınması üçün müxtəlif endirim kuponları əldə edəcəklər.
- “Bakstone Construction”nun evin sıfırdan tikinti və təmirini həyata keçirdiyi məlumdur. Şərtlər necədir və insanlar bundan necə faydalana bilər?
- Tikintidə olduğu kimi təmirdə də 60 ayadək kredit şərtlərimiz mövcuddur. Bundan əlavə, yuxarıda da qeyd etdiyimiz kimi sifarişçi ABB-nin rəsmi tərəfdaşlığı ilə tikinti krediti imkanından da faydalana bilər.
- Rəhbərlik etdiyiniz şirkət güzəştli, yaxud xüsusi şərtlərlə evlər təklif etməyi planlaşdırırmı?
-Hazırda belə bir planımız yoxdur. Sosial mediya hesablarımızı izləyərək, endirimlərimizdən, yeni kampaniyalarımızdan və s. xəbərdar ola bilərsiniz.
- 2021-2022-ci illərdə hansı dizayn üslubları daha çox maraq yaratdı?
- Müasir və “mediterranean” üslubları daha çox sifarişçinin marağına səbəb oldu.
- Müştərilər “Bakstone Construction”da tikinti prosesinin gedişatına nəzarət edə bilirlərmi?
-Şirkətimiz müqavilə bağlandıqdan dərhal sonra – 24 saat ərazində birbaşa prosesə start verir. Briqadir, sahə rəisi, baş mühəndisin nəzarəti ilə prosesə üçpilləli nəzarət sistemi təmin edilir. Bununla da, tam şəffaflıq imkanı yaranır. Sifarişçi özü də 7/24 onlayn müşahidə rejimində və yaxud birbaşa əraziyə gələrək, görülən işlərə tam nəzarət edə bilir.
-Bəzi müştərilər “böyük mənzil, yoxsa həyət evi yaxşıdır” sualı qarşısında qərarsız qalır. Bəs sizin bu suala cavabınız necə olardı, hansını daha çox məsləhət görərdiniz?
Təbii ki, həyət evinin üstünlükləri daha çoxdur. Təmiz hava, səs-küysüz sağlam həyat, aylıq xərclərdən xilas olmaqla vaxt itirmədən avtomobilinizi park edə biləcəyiniz qaraj, hovuz və hovuzətrafı zona, manqal sahəsi, açıq terras və s... Bu siyahının davamını gətirə bilərik, nəticə etibarilə həyət evinin daha əlverişli, komfortlu və funksional olduğunu görəcəyik.