Qarabağda ilk “Azpetrol” Suqovuşan ərazisində fəaliyyətə başlayacaq
İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə “Azpetrol” brendi ilkin olaraq Suqovuşan ərazisində fəaliyyətə bağlayacaq. Marja xəbər verir ki, bu barədə şirkətdən bildirilib.
Qarabağda quraşdırılıcaq yeni məntəqələr həm ənənəvi stasionar, həm də şirkətimiz üçün yenilik olan səyyar (mobil) məntəqələrdən ibarət olacaqdır.
“Azpetrol” şirkəti 2002-ci ildən etibarən nağdsız hesablaşmalar üzrə “Petrol Plus Offline“ və 2011-ci ildən isə “Petrol Plus Online“ proqramlarının tətbiqinə başlamışdır. Azərbaycanda həyata keçirilən nağdsız hesablaşmalar genişləndirilməsi tədbirlərinə uyğun olaraq, “Azpetrol” şirkəti dövriyyədə olan ödəniş kartlarının sayını 150 000 çatdırıb. Şirkətimizin ümumi satış dövriyyəsinin 55%-ni nağdsız hesablaşmalar təşkil edir, ümumi, Respublika üzrə isə POS-terminallar üzərindən aparılan nağdsız hesablaşmaların 3%-i “Azpetrol” şirkətinin payına düşür. 2022-ci ilin ilk 4 ayında keçən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə POS-terminallar vasitəsi ilə nağdsız hesablaşmalarla satış həcmi 90%-ə qədər artmışdır.
“Azpetrol” Azərbaycanda ən iri işəgötürənlər siyahısındadır və hazırda şirkətdə 3300 yaxın əməkdaş çalışır. Kadr potensialının artırılması və işçilərin peşəkar bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi şirkətin prioritet istiqamətlərindədir.