“Alçıpan quraşdırarkən diqqətli olaq” - FOTO
(©) Peşəkar ustaların inşaat zamanı diqqət etdiyi xüsusi tədbirlər var ki, buna görə də zəmanətli və keyfiyyətli məhsullar ilə sağlam və uzun ömürlü binalar təhvil verirlər.
Belə ki, inşaat bazarında öz keyfiyyəti ilə seçilən Gemiqaya alçıpanları peşəkar ustalar tərəfindən seçilir. Bu alçipanların istifadəsi zamanı bəzi vacib məqamları bu məqalədə diqqətinizə çatdırmaq istədik.
Alçıpanların qurulmasına başlamadan əvvəl inşaatdakı nöqsanlar aydınlaşdırılır, əgər varsa (alçıpanın qurulmasına maneçilik törədə biləcək nöqsanlar) aradan qaldırılır. Daha sonra alçıpanların qurulacağı taxta və ya profil sistemi taraz və tam düzgün vəziyyətdə bərkidilir. Alçıpanlar qurulduqdan sonra suvaq mərhələsindən öncə birləşmə yerləri mütləq gips əsaslı fuqa ilə doldurulur.
Bu dərzlərin uzunömürlü və sağlam olmasına zəmanətdir. Fuqanın bərkimə mərhələsindən öncə qabarmaması və çatlamaması üçün lövhələrin alt hissəsində hava axını olmamalıdır. Yəni otağın və ya alçıpan vurulan həmin hissənin hər tərəfi bağlanmalıdır. Son olaraq isə lövhələrin suvaq və boya tətbiqi mərhələlərində problem yaşamamaq üçün bu işlərə başlayan zaman mühitin və lövhə səthinin temperaturunun 30 °C-nin altında olmasına diqqət edilməlidir.
Siz də keyfiyyətli evlər, binalar təhvil vermək istəsəniz +994517778575 telefon nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz. Azərbaycanın istənilən regionuna operativ şəkildə çatdırılma edən əməkdaşlarımız var.