“Atəşgah Sığorta Şirkəti” tənəzzüldə - ZƏRƏR AÇIQLADI
“Atəşgah Sığorta Şirkəti” ASC 2017-ci ili 1 milyon 274 min manat zərər ilə başa vurub. Halbuki şirkət, 2016-cı ili 356,7 min manat xalis mənfəətlə bağlamışdı.
“Marja” Şirkətin mühasibat balansına istinadən xəbər verir ki, ötən il “Atəşgah Sığorta Şirkəti”nin cəmi gəlirləri 39 milyon 572 min manat, cəmi xərcləri isə 40 milyon 599 min manat təşkil edib.
Ötən il gəlirərin 38 milyon 956 min manatını toplanmış sığorta haqları, xərclərin isə 17 milyon 399 min manatını sığorta ödənişləri təşkil edib.
2016-cı ildə “Atəşgah Sığorta Şirkəti” ASC-nin cəmi gəlirləri 43 milyon 962 min manat, cəmi xərcləri isə 43 milyon 516 min manat təşkil etmişdi. Beləliklə, 2016-cı illə müqayisədə ötən il Şirkətin cəmi gəlirləri azalıb.
2016-cı ildə Şirkətin gəlirərinin 40 milyon 22 min manatını toplanmış sığorta haqları, xərclərinin isə 15 milyon 861 min manatını sığorta ödənişləri təşkil etmişdi.