2017-də“ASAN xidmət”lərin tikintisinə 55 milyon manat yönəldilib
Azərbaycan hökuməti 2017-ci ildə “ASAN xidmət” Mərkəzlərinin layihələndiriməsi və tikintisinə 54,6 mln. manat məbləğində vəsait yönəldib.
“Ötən il Quba, Mingəçevir, Şəki və İmişli şəhərlərində “ASAN xidmət” Mərkəzlərinin layihələndiriməsi və tikintisinə 54,6 mln. manat yönəldilib”, - hökumətdən qeyd ediblər.
Bütövlükdə, hazırda ölkədə fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət” Mərkəzlərinin saxlanması xərcləri nəzərə alınaraq, 2017-ci ildə bu məqsədlərə (yeni mərkəzlərin tikintisi daxil olmaqla) dövlət büdcəsindən 75,8 mln. manat yönəldilib.
Xəbər verildiyi kimi, 2019-cu ilin sonuna qədər Azərbaycanda “ASAN xidmət” Mərkəzlərinin sayını 20-ə çatdırmaq planlaşdırılır. Xüsusilə, bu il “ASAN xidmət” Mərkəzinin açılışı nəzərdə tutulur – Mingəçevir, Şəki və İmişli şəhərlərində. Eyni zamanda, 2018-ci ildə 5 mərkəzin tikintisinə start veriləcək və 2019-cu ildə onların açılışı nəzərdə tutulur.