Nazirdən "Aqrar Tədarük və Təchizat"ın yaradılması ilə bağlı açıqlama
Nazir İnam Kərimov "Aqrar Tədarük və Təchizat" ASC-nin yaradılması ilə bağlı açıqlama verib
İnam Kərimov bilirib ki, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyində “Aqrar tədarük və təchizat” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin yaradılması Cənab Prezidentin həyata keçirdiyi aqrar siyasətin tərkib hissəsidir və fermerlərin rifah halının daha da yaxşılaşdırılmasına xidmət edir.
Nazir əlavə ki, Fərman ölkədə kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalını və emalını stimullaşdırmağı, dövlət sifarişi ilə kənd təsərrüfatı və ərzaq məhsullarının satın alınmasının sistemliliyini təmin edəcəkdir: “Cənab Prezidentin qarşımıza qoyduğu vəzifələrin icrası üçün fəaliyyətimizdə dörd əsas prinsipə əsaslanacağıq:
-aşağı qiymət və dövlət vəsaitinə qənaət etmək;
-keyfiyyətli məhsul istehsalı və təhlükəsiz qida ilə təminat;
-ədalətli rəqabət və yerli məhsul istehsalına dəstək;
-çevik və şəffaf idarəetmənin təşkili.
Məqsədlərimizə nail olmaq üçün aqrar tədarük və təchizat sahəsində müasir texnologiyalarından istifadə edəcəyik. Eyni zamanda yaradılmaqda olan elektron kənd təsərrüfatı informasiya sisteminin imkanlarından yararlanacağıq”.