“Nas Project” MMC-dən ASC-yə çevrilib - YENİLƏNİB
09:30 - “Nas Project” bank olmayan kredit təşkilatı nizamnamə kapitalının artırılması barədə xəbərə reaksiya verib.
“Nas Project” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Elnur Məmmədov "Marja"ya bildirdi ki, hazırda nizamnamə kapitalının artırılması həyata keçirilmir.
"“Nas Project” təşkilati-hüquqi formasını dəyişərək Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətdən (MMC) Açıq Səhmdar Cəmiyyətinə (ASC) çevrilib. Bir şirkətin ASC-yə çevrilməsi yeni səhm buraxılışını tələb edir ki, “Nas Project”in də 300 min manat olan nizamnamə kapitalı yeni səhm buraxılışı ilə yenidən ASC forması üçün qeydiyyata alınıb. Qısası, nizamanmə kapitalı eyni məbləğdə qalır, dəyişən təşkilati-hüquqi formadır".
08:07 -“Nas Project” ASC bank olmayan kredit təşkilatı (BOKT) nizamnamə kapitalını 300 min manat və yaxud 2 dəfə artıraraq 300 min manatdan 600 min manata çatdırmağı planlaşdırır.
Verilən məlumata görə, kapital artımı üçün dövriyyəyə hər birinin nominal dəyəri 100 manat olan 3 min ədəd yeni səhm buraxılacaq.
Qiymətli kağızlar qapalı üsulla yerləşdiriləcək və onları BOKT-un yeganə səhmdarı Məhəmməd Quliyev əldə edəcək.
"Nas Project" BOKT Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının 10 iyun 2021-ci il tarixli, BKT -38 saylı Lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir.