“Rabitəbank”ın xalis mənfəəti artıb - MALİYYƏ GÖSTƏRİCİLƏRİ
“Rabitəbank” ASC 2021-ci il üzrə maliyyə göstəricilərini açıqlayıb.
Marja.az xəbər verir ki, “Rabitəbank” 2021-ci ili 2 milyon 725 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank 2020-ci ili 2 milyon 180 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, “Rabitəbank”ın xalis mənfəəti 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə 25% və ya 545 min manat artıb.
Ötən il “Rabitəbank”ın cəmi aktivləri 1 milyard manat səviyyəsini keçərək 1 milyard 178 milyon 72 min manata çatıb.
“Rabitəbank”ın faiz gəlirləri 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə 7 milyon 858 min manat və ya 17% artaraq 54 milyon 31 min manat, qeyri-faiz gəlirləri isə 15 milyon 607 min manat və ya 112% artaraq 29 milyon 560 min manat təşkil edib.
“Rabitəbank”ın cəmi aktivləri 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə 186 milyon 957 min manat və ya 22,5% artaraq 31 Dekbar 2021-ci il tarixində 1 milyard 17 milyon 873 min manat təşkil edib. “Rabitəbank” 2020-ci ilin sonunda 830 milyon 916 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
Ötən il “Rabitəbank” tərəfindən müştərilərə verilmiş cəmi kreditlər 50 milyon 632 min manat və ya 12% artaraq 473 milyon 964 min manata yüksəlib.
“Rabitəbank”da depozitlər 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə 178 milyon 510 min manat və ya 32,7% artaraq 724 milyon 682 min manata çatıb.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində “Rabitəbank” 98 milyon 275 min manat məcmu kapitala malik olub. Qeyd edək ki, Mərkəzi Bankın kommersiya banklarına qarşı məcmu kapital tələbi 50 milyon manatdır.