Sədri Yelo Bankın 2022-ci ilə əsas hədəfini açıqladı
"2022-ci ilə əsas hədəfimiz daha çox xidmətlərimizin tam rəqəmsal təqdim olunmasıdır".
Marja xəbər verir ki, bunu Yelo Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri Anar Həsənov 2021-ci ilin 4-cü rübünün maliyyə nəticələrini şərh edərkən bildirib.
Bankın sədri qeyd edib ki, pandemiyanın təsirlərinə baxmayaraq Bankın uğurla həyata keçirilən inkişaf strategiyası fəaliyyət göstəricilərini qorumağa və hətta yaxşılaşdırmağa imkan verib:
“Ən əsası bu inkişafın demək olar ki, Bank-ın bütün fəaliyyət istiqamətləri üzrə baş verməsidir. 2021-ci il Yelo Bank üçün parlaq bir il oldu. Əldə olunan pozitiv rəqəmləri analiz etdikdə başa düşülür ki, hər biri təsadüfi deyil, addım-addım qazanılmış uğurların nəticəsidir. Yalnız bu formada başlanılan inkişafı uzunmüddətli və dayanıqlı etmək olur. 2022-ci ilə əsas hədəfimiz daha çox xidmətlərimizin tam rəqəmsal təqdim olunmasıdır. Həmçinin, əsasən regionlarda olmaqla yeni xidmət şəbəkəsinin genişləndirilməsi də nəzərdə tutulub. Filiallarla bərabər, kollektivimizin böyüməsi və göstərilən xidmət çeşidinin artırılması ilə Yelo Bank-ın daha da böyüyəcəyinə əminik. Əsas məqsədimiz sadəcə böyümək deyil, bu böyüməni keyfiyyətli formada reallaşdırmaqdır. Ötən il ərzində kredit portfelimizin artımı və portfelin keyfiyyəti düzgün yolda olduğumuzu göstərir. Bankın inkişafındakı əvəzsiz töhfələrinə görə müştərilərimizə, göstərdikləri etimada görə tərəfdaşlarımıza, əzmkarlarıqlarına görə komandamıza təşəkkür edirəm”.
Qeyd edək ki,“Yelo Bank” 2021-ci ili 11 milyon 733 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Bank 2020-ci ili 39 milyon 748 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı. Beləliklə, “Yelo Bank” illik olaraq da zərərdən mənfəətə keçib.
“Yelo Bank”ın faiz gəlirləri 2021-ci ildə 63 milyon 589 min manat (2020-ci ildə 53 milyon 539 min manat), qeyri-faiz gəlirləri 3 milyon 588 min manat (2020-ci ildə 3 milyon 783 min manat) təşkil edib.